Четвер
25.04.2024
18:07
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Скарбничка вчителя-філолога Яненко Світлани Миколаївни
Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
5 клас [2]
6 клас [9]
7 клас [2]
8 клас [29]
9 клас [16]
10 клас [17]
11 клас [18]
Література рідного краю [1]
Сучасна українська література [33]
Буктрейлери [13]

Теги

Афоризми

Мудрі вислови

Методичний портал

«Методичний портал»



Виховна робота

«Методичний портал»


Форма входу

Головна » Файли » Українська література » 9 клас

ТЕМАТИЧНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1. ВСТУП. УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ. ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА
[ Викачати з сервера (31.7 Kb) ] 19.10.2015, 22:35

Українська література, 9 клас

 

Урок № 16

 

ТЕМАТИЧНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1.

ВСТУП. УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ. ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Мета: за допомогою запропонованих завдань виявити в учні рівень знань, умінь та навичок із вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, пам’ять, спритність, рішучість, уміння акумулювати отриманні знання і застосовувати їх під час виконання завдань; виховувати працьовитість, наполегливість, старанність; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.

Тип уроку: контролю, корекції знань та вмінь.

Обладнання: тестові завдання і питання для самоконтролю за темою у трьох варіантах із різними рівнями навчальних досягнень школярів.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми, мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Пояснення вчителем питань, які стосуються проведення тематичної контрольної роботи

ІV. Завдання до виконання роботи

 

Варіант І

Початковий рівень (3 б.)

Виберіть одну правильну відповідь:

1. Герой якого твору з лободи робив хліб, а з попелу сіль?

а) Шершень (Г. Сковорода «Бджола і Шершень);

б) Нестор Літописець («Повість минулих літ»);

в) Мойсей (біблійна легенда про Мойсея);

г) Прохор чорноризець (оповідання про Прохора чорноризця).

2. Укажіть, кого з нижчезазначених митців слова вважають мислителем, богословом, полемістом:

а) Г. Сковороду;

б) І. Величковського;

в) Ф. Прокоповича;

г) І. Вишенського.

3. . Про походження гетьмана Хмельницького, «хто він був і звідки», розповідається у:

а) літописі С. Величка;

б) «Повісті минулих літ»;

в) притчі проблудного сина;

г) літописі Самовидця.

Середній рівень (3 б.)

Укажіть одну, дві і більше правильних відповідей.

4. Визначте, хто з нижчезазначених осіб здійснив переклад Біблії:

а) Леся Українка;

б) П. Куліш;

 в) І. Хоменко;

г) Нечуй-Левицький;

д) Пулюй;

е) Винниченко.

5. Визначте пісні, які належать до весільних:

а) «До бору дружечки, до бору»;

б) «А брат сестрицю та й розплітає»;

в) «Лугом іду, коня веду»;

г) «Світи, світи, місяченьку»;

д) «Ой матінко, та не гай мене»;

е) «Розвий, сосно, сімсот квіток».

6. Укажіть ознаки мораліте як західноєвропейської середньовічної релігійної драми:

а) розповідь про «чуда», здійснені Богородицею;

б) епізоди були пов’язані між собою лише сюжетно і довільно розміщувалися;

в) пропагування ідеї християнської моралі;

г) співвіднесеність біблійної історії з мирськими справами;

д) крізь призму звичайних подій зображувалася вся історія людства;

е) перевага опосередкованого відображення.

Достатній рівень (3 б.)

Завдання на встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою.

7. Установіть відповідність між уривком фольклорного твору і його назвою.

1) А Іванові не стало квітки, рано-рано, / А Іванові не стало квітки, та ранесенько. / У нього квітка — Марійка-дівка, рано-рано. У нього квітка — Марійка-дівка, та ранесенько.

2) Нехай іде, нехай іде, / Нехай не вернеться, / На дасть йому Господь щастя, / Куди повернеться.

3) Ой матінко плаче, / Поки жити буде; / А сестриця плаче, / Поки не забуде; / А миленька плаче, / Поки його бачить...

4) Не плач, мати, не журися, / Та вже ж твій син оженився, /Та взяв собі паняночку, / В чистім полі земляночку.

а) «...Козака несуть»

б) «Ой на горі вогонь горить»

в) «Ой летіла стріла»

г) «Цвіте терен, цвіте терен»

д) «Розвий, сосно, сімсот квіток»

 

Ключ: 1 — д, 2 — г, 3 — в, 4 — б.

 

8. Установіть відповідність між літературними творами та їхніми героями:

1) Курояд

2) Ісус

3) Святополк

4) І. Мазепа

а) «Історія русів»

б) Притча про сіяча

в) Легенда про Вавилонську вежу

г) «Оповідання про Прохора чорнорижця»

д) Ф. Прокопович «Владимир»

 

Ключ: 1 — д; 2 — б; 3 — г; 4 — а.

 

9. Установіть відповідність між літературними творами та їхніми героями:

1) оповідання про Прохора чорнорижця;

2) літопис С. Величка;

3) «Владимир» Ф. Прокоповича.

а) І. Сірко;

б) Федько;

в) Ігумен Іоанн;

г)  Ярополк.

 

Ключ:1 — в, 2 — а, 3 — д.

 

Високий рівень (3 б.)

10. Напишіть міні-твір на одну із запропонованих тем:

а) «Хвилини» І. Величковського — людський світ у всій його багатоманітності, складності, тлінності й неповторності».

б) «Суд без милості тому, хто сам не творить милості» (за оповіданням про Прохора чорнорижця);

в) «Літописці — справжні патріоти рідного краю».

 

 

Варіант ІІ

Початковий рівень (3 б.)

Виберіть одну правильну відповідь:

1. Щоб дати відпочинок глядачеві, стомленому серйозною дією, у шкільному театрі демонструвалися:

а) містерії;

б) мораліте;

в) інтермедії;

г) міраклі.

2. Укажіть видатного драматурга ХVIII ст.:

а) С. Климовський;

б) Ф. Прокопович;

в) Нестор Літописець;

г) І. Вишенський.

3. Укажіть поняття, яке належить до «минут» загальних

(І. Величковський «Зегар з полузегарком»):

а) розкіш;

б) ненависть;

в) покаяння;

г) гордість.

 

Середній рівень (3 б.)

Укажіть одну, дві і більше правильних відповідей.

4. Визначте пісні, які належать до родинно-побутових:

а) «Летять галочки у три рядочки»;

б) «Ой матінко, та й не гай мене»;

в) «За городом качки пливуть»;

г) «В кінці греблі шумлять верби»;

д) «Сонце низенько, вечір близенько»;

е) «Цвіте терен, цвіте терен».

5. Укажіть ознаки балади як жанру народної творчості:

а) невелика кількість персонажів;

б) підкреслена узагальненість, відсутність деталізації;

в) наявність ліричних відступів;

г) стислість у викладі матеріалу;

д) детальне зображення подій і персонажів;

е) мелодійність.

6. Визначте назви творів, що за жанровою специфікою є народними баладами:

а) «Бондарівна»;

б) «Владимир»;

в) «Ой летіла стріла»;

г) «Собака і Вовк»;

д) «Ой на горі вогонь горить»;

е) «Козака несуть».

Достатній рівень (3 б.)

Завдання на встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою.

7. Установіть відповідність між уривком фольклорного твору і його назвою.

1) Ой очі, очі, очі дівочі, / Темні, як нічка, ясні, як день. / Ви ж мені, очі, вік вкоротили, / Де ж ви навчились зводить людей?

2) Ой не хоче твоя мати / Мене, бідну, знати, / Хоче собі багатую / Невістку шукати

3) Їхать лісом, та все коренистим, / Їхать шляхом, та все кам’янистим, / Щоб з доріжки не зблудитися / Дівчиноньки не згубитися.

4) Тільки жаль мені русої коси / Та дівочої краси. / Дівки гуляють, кісками мають, / А мене не приймають

а) «Розвий, сосно, сімсот квіток»

б) «За городом качки пливуть»

в) «Летять галочки у три рядочки»

г) «Місяць на небі, зіроньки сяють»

д) «Ой матінко, та не гай мене»

 

Ключ: 1 — г, 2 — б, 3 — д, 4 — в.

 

8. Установіть відповідність між героями художніх творів і їхніми висловлюваннями.

1) Батько («Притча про блудного сина»)

2) Ягве («Легенда про всесвітній потоп»)

3) Ісус («Притча про сіяча»)

4) Б. Хмельницький («Літопис Г. Грабянки»)

а) «В одному лише не криюся, що маю хвіст лисячий, а погляд вовчий»

б) «Битва — це немов меч двосічний, яким можна і в один, і в другий бік рубати»

в) «Так, ти винен, але ти повернувся, покаявся. Ходім же мерщій до хати й забудьмо всі у злигодні!»

г) «Ні, не буду більше губити землю, ще мало люди пожили на ній... І нехай прославиться усякий труд людський»

д) «В кого є, тому буде дано ще. У кого ж нема, в того відніметься й те, що є»

 

Ключ: 1 — в, 2 — г, 3 — д, 4 — б.

 

9. Установіть відповідність між уривком фольклорного твору і його назвою:

1) Як з тобою кохалися — сухі дуби цвіли, / А як стали розлучатись — зелені пов’яли, / Щоб ті трави повсихали, що так рано цвіли, / Щоб ті люди щастя не мали, що нас розлучили

2) Зелененькі огірочки, жовтенькі квіточки! / Нема мого миленького, плачуть карі очки! / Болять, болять очки, серденько понило, / Не бачу я миленького — і діло не мило!

3) Ой як впускала, / То й цілувала. / Як випускала, / Тяжко вздихала.

4) Гільце — деревце з ялини, / Із червоної калини, / Із хрещатого барвінку / Із запашного васильку

а) «А брат сестрицю та й розплітає»

б) «Сонце низенько, вечір близенько»

в) «Світи, світи, місяченьку»

г) «До бору, дружечки, до бору»

д) «В кінці греблі шумлять верби»

 

Ключ: 1 — в, 2 — д, 3 — б, 4 — г.

Високий рівень

10. Напишіть міні-твір на одну із запропонованих тем:

а) «Життя таке коротке, поспішай робити добрі справи»

(за творчістю І. Величковського);

б) «Життя є благо, але тільки життя доброчинне, гідне людини» (за творчістю С. Климовського);

в) «Християнство в духовному житті українського народу».

 

V. Підсумок уроку

VІ. Домашнє завдання

Скласти план про життя і творчість І. Котляревського, підготувати міні-діалог «Вітаю Вас, Іване Петровичу...».

 

Категорія: 9 клас | Додав: філолог | Теги: Конспекти уроків з УЛ
Переглядів: 9924 | Завантажень: 384 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук по сайту

Цінуймо свій час

Календар

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Цей день в історії

Погода
Погода у Кременчуці на тиждень

Друзі сайту
Рідна країна - світоглядний портал

Відвідувачі
Гість ,

Статистика

Життя сайту